Księga gości weselnych – unikalna pamiątka po weselu

księga gości weselnych

Chcesz zatrzymać wspomnienia ze swojego wesela na dłużej? Księga gości weselnych z pewnością Ci w tym pomoże! Dzięki niej w każdej chwili będziecie mogli sięgnąć pamięcią do tamtego szczególnego dnia. Te cenne wspomnienia warto przywoływać zwłaszcza w czasie rocznicy ślubu. A jak wybrać odpowiednią księgę gości weselnych?

Księga gości weselnych – rodzaje

Klasyczna księga gości weselnych to po prostu elegancka, zwykle prostokątna księga z pustymi kartkami i ozdobną okładką. Goście mają sporo miejsca, żeby wpisać swoje życzenia, rady, aforyzmy – wszystko, co tylko chcą Wam przekazać w dniu ślubu. Zaletą formy książkowej jest właśnie to, że gości nie ogranicza ilość miejsca, więc mogą rozwinąć skrzydła dokonując wpisu.

Pewnym urozmaiceniem klasycznej księgi gości może być zastosowanie czarnych kartek. Można zdecydować się też na papier innego koloru. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i kolorystyki wesela.

Księga gości weselnych z serduszkami

Ale dziś można też zamówić trójwymiarową księgę gości weselnych z serduszkami, na których goście wpisują swoje imiona i życzenia. Taka księga wygląda bardzo efektownie, ale jej wadą jest mocno ograniczona ilość miejsca na wpisy. Serduszka są małe, więc nie da się na nich umieścić wiele treści. Zwykle pojemnik na serduszka ma kształt prostokąta, ale może też być księga gości weselnych w kształcie serca.

Księga gości weselnych – plakat

Ostatnio popularność zyskuje księga gości weselnych w postaci plakatu. To bardzo ciekawa i praktyczna forma. Taki plakat można zawiesić na ścianie i cieszyć się nim przez cały czas. Niewątpliwie jest to bardzo efektowna i nowoczesna wersja księgi pamiątkowej. Taki plakat może przedstawiać drzewo z liśćmi, na których podpisują się goście.  Może to też być szereg serduszek albo Wasze zdjęcie  i miejsce wokół na podpisy. Możesz zamówić gotowy projekt albo pokusić się o stworzenie własnego. Jeśli stworzysz projekt samodzielnie, możesz być pewna, że nikt inny nie będzie miał na ścianie podobnej pamiątki!

Drewniana księga gości

Popularna staje się też księga gości z drewnianą okładką. Taka księga doskonale pasuje do wesela w stylu rustykalnym! Stanowi doskonałe dopełnienie całości. Jest też wytrzymała i po prostu bardzo ładna. 😉 Twarda okładka dobrze zabezpiecza kartki z cennymi wpisami i bardzo efektownie prezentuje się na półce.

Księga gości glamour

Do wesela w stylu glamour pasuje oczywiście księga w tym właśnie stylu. Co ją charakteryzuje? Jest bardzo elegancka, a okładkę zdobią zwykle złocenia, srebrzenia, wstążki, małe kryształki. Prezentuje się bardzo dostojnie i odświętnie.

Księga gości weselnych z pytaniami

Oczywiście o prawdziwej wartości takiej pamiątki decyduje przede wszystkim jej treść. Dlatego dobrze jest zachęcić gości do kreatywnych wpisów. A jeśli chcesz im w tym pomóc, postaw na księgę gości weselnych z pytaniami. W tym wariancie wymyślacie pytania, na które goście będą Wam odpowiadać. Na przykład u góry strony pytacie: Dobra żona zawsze pamięta o…? Dobry mąż nigdy nie zapomina o…? Albo: Jakie jest najlepsze miejsce na podróż poślubną? Jak rozwiązać pierwszą kłótnię? Z pewnością każda para młoda będzie się świetnie bawić wspólnie wymyślając pytania dla swoich gości, a im sprawi przyjemność udzielanie odpowiedzi. Im ciekawsze pytania wymyślisz, tym ciekawsze będą odpowiedzi. 😉

Księga gości weselnych to naprawdę wspaniała pamiątka! To coś, co zostaje na dłużej i potrafi przypomnieć jakie uczucia towarzyszyły Ci tego wyjątkowego dnia, dnia ślubu! Dlatego pamiętaj, żeby zamówić ją także na swoje wesele.