Mapa na zaproszeniu ślubnym – czyli jak pokazać gdzie odbędzie się wesele

mapa na zaproszeniu ślubnym

Zaproszenia ślubne zdobią zwykle kwiaty, piórka, liście, owoce lub kształty wielokątów. Ale czy wiesz jak efektownie może wyglądać mapa na zaproszeniu ślubnym? Co więcej, taki element pełni bardzo praktyczną rolę, informuje Twoich gości jak się dostać z kościoła (lub Urzędu Stanu Cywilnego) na salę weselną. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, kiedy sala jest położona w miejscu, do którego dość trudno dojechać kierując się jedynie znakami. Dodatkowym atutem jest możliwość zamieszczenia na mapce miejsc, które mają dla Was szczególne znaczenie, na przykład miejsca gdzie się poznaliście albo zaręczyliście.

Mapa na zaproszeniu ślubnym

Zaproszenia ślubne z motywem mapy zyskują na popularności bo są oryginalne i efektowne, a przy tym praktyczne. Oczywiście jeśli właśnie wyobraziliście sobie  zaproszenie z mapą w rodzaju “kopiuj-wklej” z Google Maps to zawróćcie! To zupełnie nie tak! Motyw mapy na zaproszeniach ślubnych nie ma przedstawić ukształtowania terenu i szczegółowej trasy. To jedynie jej zarys uwzględniający najważniejsze punkty. Tak przedstawiona, stylizowana mapa wygląda naprawdę bardzo ładnie i chciałoby się rzec, klimatycznie. Umieszcza się ją zwykle na wewnętrznej części składanych zaproszeń, na lewej stronie. Po prawej standardowo znajduje się tekst z informacjami o miejscu i czasie uroczystości.

Zaproszenia ślubne mapa Polski

Kiedy oboje Państwo Młodzi pochodzą z Polski mogą na zaproszeniu umieścić właśnie mapę Polski i zaznaczyć na niej miejsca, z których pochodzą, oraz to gdzie się poznali i gdzie się zaręczyli. Na takiej mapce oczywiście obowiązkowo zamieszcza się też trasę z miejsca ślubu do miejsca wesela. Dobry grafik tak zaprojektuje mapkę, że będzie ładna i wyważona.

Zaproszenia ślubne z mapą dojazdu mogą być dla gości nie tylko informacją o tym jak pokonać trasę na wesele, ale też nieco osobistą wycieczką w historię Waszego związku. To taki miły, romantyczny akcent, który z pewnością przykuję uwagę Waszych gości.

Zaproszenia ślubne mapa świata

A co jeśli każde z Was pochodzi z innego kraju? Wtedy mapa na zaproszeniu ślubnym powinna pokazywać większy obszar świata. Niech obejmuje kraje Waszego pochodzenia i ten, w którym się pobierzecie. Zwykle to kraj, w którym urodziła się Panna Młoda. Na takim zaproszeniu też możecie pokusić się o zaznaczenie miejsca, w którym pierwszy raz się spotkaliście i gdzie się zaręczyliście.

Jeśli chcecie mieć oryginalne zaproszenia ślubne postawcie na takie z mapą! To element, który Wasi goście z pewnością docenią.