Style zaproszeń ślubnych – przewodnik

style zaproszeń ślubnych

Wybór zaproszeń na ślub wcale nie jest łatwy. Wydawać by się mogło, że powinno być inaczej, ale jest jak jest i każda Panna Młoda dobrze o tym wie. Style zaproszeń ślubnych mogą być bardzo różne, a że jest ich wiele czasem naprawdę niełatwo podjąć ostateczną decyzję. Te ładne, ale i tamte niczego sobie. Tu śliczne kolory, a tak piękny wzór kwiatowy. I jak tu wybrać? Dziś chcemy Was przeprowadzić przez popularne style zaproszeń ślubnych do jakich wesel pasują. Dzięki temu zapewne będzie Wam nieco łatwiej nie utonąć w morzu ślubnych propozycji.

Style zaproszeń ślubnych – najpopularniejsze

Na początek wymienimy najpopularniejsze w ostatnim czasie style zaproszeń ślubnych w postaci listy, a potem omówimy każdy z nich po kolei.

  • Zaproszenia ślubne Boho

  • Rustykalne zaproszenia na ślub

  • Ekologiczne zaproszenia

  • Zaproszenia ślubne glamour – eleganckie

  • Zaproszenia ślubne w stylu vintage

  • Nowoczesne zaproszenia ślubne

  • Zabawne zaproszenia na ślub

  • Foto zaproszenia

Zaproszenia ślubne boho

Polki pokochały styl boho! Jego cechy charakterystyczne to lekkość, świeżość, naturalność. Wśród typowych motywów mamy tu przede wszystkim: koronki, wianki z kwiatów, piórka, frędzle czy łapacze snów. Kolory wykorzystywane w zaproszeniach w stylu boho to wszelkie naturalne barwy ziemi, ale też ciepłe żółcie, zielenie, złamany róż. Zaproszenia boho to raczej zaproszenia jasne, pastelowe choć nie zawsze. Takie zaproszenia, jak się na pewno domyślacie, będą świetnie korespondować z weselem w stylu boho. Jeśli więc bierzesz ślub w wianku, salę weselną ozdobisz piórami, frędzlami i polnymi kwiatami, to wybierz właśnie zaproszenia na ślub boho!

Rustykalne zaproszenia na ślub

Styl boho często utożsamiany jest ze stylem rustykalnym, całkowicie nie słusznie. Style zaproszeń ślubnych boho i rustykalny mają ze sobą nieco wspólnego, ale jest też sporo różnic. Otóż styl rustykalny to przede wszystkim drewno i wszystko co naturalne okraszone delikatnymi zdobieniami. Takie zaproszenia mają zwykle drewniane akcenty, lniane sznurki, kwiaty. Często drukuje się je na brązowym papierze. Te zaproszenia będą doskonale pasować do wesel urządzanych w stodołach czy drewnianych salach. Oczywiście w styl rustykalny wpasujemy też motywy ludowe w tradycyjnej i unowocześnionej odsłonie!

Ekologiczne zaproszenia

Kolejny styl, który znalazł niemałe grono zwolenników to styl eko. Ekologiczne zaproszenia ślubne wykonuje się z naturalnych materiałów. Mamy tu zwykle szary lub brązowy papier recyklingowy, sznurki lniane czy jutowe, odręczne rysunki, pieczęć wykonaną z naturalnego wosku. Przygotowanie takich zaproszeń wymaga sporo czasu i wysiłku jednak efekt z pewnością jest powalający. Jeśli chodzi o główne motywy wykorzystywane do ozdoby ekologicznych zaproszeń ślubnych, to na ogół nawiązują do przyrody, mamy motywy leśne, liście, rośliny. Takie zaproszenia będą doskonałą zapowiedzią wesel w stylu eko lub less waste.

Zaproszenia ślubne glamour – eleganckie

Kiedy wymieniamy style zaproszeń ślubnych, nie możemy rzecz jasna pominąć stylu glamour, który wciąż zyskuje na popularności. Wesela w stylu glamour to wesela eleganckie, zdobione srebrnymi lub złotymi akcentami. Przypominają strojne bale. Zaproszenia ślubne w stylu glamour to zazwyczaj połączenie bieli ze złotem lub srebrem, niekiedy też motyw marmuru. Są jasne, delikatne, subtelne i koniecznie połyskliwe. Elementem doskonale współgrającym z takimi zaproszeniami są woskowe pieczęcie na kopertach albo wstążki. Na uwagę zasługują też przezroczyste zaproszenia glamour. Drukuje się je na akrylu, Są bardzo efektowne choć z pewnością droższe niż te wykonywane na papierze kredowym, czy nawet na różnych papierach ozdobnych.

Zaproszenia ślubne w stylu vintage

Już od jakiegoś czasu świat szaleje na punkcie stylu vintage. Kochamy powroty do przeszłości i adaptowanie tego, co wtedy było na topie do obecnych warunków. Miłośnicy takich zabiegów często decydują się na wesele w stylu retro i właśnie takie zaproszenia na ślub warto wtedy wybrać. W zależności od tego do jakich czasów będzie nawiązywać Twoje wesele i od charakterystycznych dla niego motywów, wybierz odpowiednie zaproszenia ślubne w stylu vintage. Niech łączą się na nich dawne akcenty ze współczesną formą. Takie połączenia są bardzo oryginalne i robią niezapomniane wrażenie na gościach, którzy też od początku wiedzą w jakie czasy przeniesie ich Twoje wesele.

Nowoczesne zaproszenia ślubne

W opozycji do zaproszeń ślubnych vintage mamy nowoczesne zaproszenia na ślub. Co je charakteryzuje? Minimalizm. Prostota to ich drugie imię. Nie ma na nich żadnych kwiatów, piórek, bogatych zdobień. Często mamy na nich geometryczne kształty, a niekiedy jedynym, co je zdobi jest elegancki krój czcionki. Kolory typowe dla takich zaproszeń to oprócz szlachetnej bieli, różne szarości, beże, przydymiona zieleń, granat lub grafit. Coraz częściej nowoczesne zaproszenia ślubne mają niestandardowe kształty – rombu, sześciokąta, owalu czy koła. Fantastycznie pasują do nowoczesnych minimalistycznych wesel!

Zabawne zaproszenia na ślub

Dla osób, które organizują wesele „na luzie” świetnie nadadzą się zabawne zaproszenia. Często są kolorowe i przedstawiają zabawne rysunki. Pokazują, że Państwo Młodzi mają do siebie dystans, a ich wesele ma być przede wszystkim okazją do dobrej, swobodnej zabawy. Na takich zaproszeniach można też zamieścić treść o mniej oficjalnym brzmieniu.

Foto zaproszenia

Kiedy wymieniamy style zaproszeń ślubnych nie możemy zapomnieć o jednym z najświeższych. Mamy tu na myśli foto zaproszenia na ślub. Są oryginalne bardzo osobiste i z pewnością mocno się różnią od wszystkich innych. Takie zaproszenia wykonuje się przy użyciu papieru wysokiej jakości. A jakie zdjęcia wybierać do takich zaproszeń? Oczywiście wspólne! Mogą to być na przykład zdjęcia, na których układacie ręce w kształt serca albo takie, na których trzymacie kartkę z informacjami o miejscu i czasie ślubu oraz wesela. Wszystko zależy od Was!

Jak widzicie style zaproszeń ślubnych mogą być bardzo różne. Kiedy decydujecie, który z nich wybrać weźcie pod uwagę całokształt. Zastanówcie się nad tym jakie będzie wasze wesele. Postarajcie się, żeby zaproszenia pasowały stylem i kolorystyką do tego wydarzenia. Ważne jest też, żeby pasowały do Was. Na koniec ostatnia rada – pamiętajcie, że zaproszenia ślubne, które wybierzecie mają się podobać przede wszystkim Wam. Reszta nie ma aż takiego znaczenia. 😉