Winietki, czyli mały wielki gość na weselnym stole

Przygotowania do wesela obejmują wiele różnych etapów. Trzeba wybrać salę, dekoracje, menu. Trzeba też zrobić listę gości i zaplanować jak ich usadzić. Jest jeszcze jeden element, którego nie można pominąć – zamówienie winietek. Choć są niewielkie, mają ogromne znaczenie. Dzieki nim goście z łatwością odnajdą swoje miejsca i uda się uniknąć niepotrzebnego zamieszania. A jak wybrać winietki i gdzie je ustawić?

Wybieramy winietki

Wybór winietek nie powinien Ci sprawić większych trudności. Muszą po prostu pasować do wystroju sali i stylu wesela. Czynnikami decydującymi będą kolor i motyw zamieszczony na winietce.

Najłatwiej oczywiście zamówić od razu cały zestaw papeterii ślubnej – zaproszenia ślubne, winietki, zawieszki lub naklejki na butelki oraz menu. Dzieki temu wszystkie elementy są ze sobą spójne i nie trzeba szukać każdego z nich oddzielnie. To nie tylko wygoda, ale też spora oszczędność czasu.

Jak ustawić winietki na stole?

Tak naprawdę często więcej czasu zajmuje podjęcie decyzji o tym jak i gdzie ustawić winietki na stołach. Dziś coraz częściej odchodzi się od standardowego ustawiania ich na obrusie koło zastawy. Państwo Młodzi szukają bardziej oryginalnych sposobów na ulokowanie winietek. Niektórzy umieszczają je w szklanych słoiczkach, na drewnianych miseczkach czy w korkach od wina. Czasem wplata się je w kompozycje owoców albo w inne elementy dekoracji na stołach.

Oczywiście to gdzie ustawi się winietki będzie też zależało od tego ile swobody chce się pozostawić gościom przy wyborze miejsc. Jeśli chcesz zadecydować tylko o tym, przy który stole będą siedzieć, a pozostawić im wybór konkretnego miejsca, możesz winietki ustawić w grupie. W ten sposób, każdy z gości będzie mógł sam podjąć decyzję koło kogo zajmie miejsce i wtedy sam może postawić winietkę obok siebie.

Jeśli jednak wolisz mieć całkowity wpływ na to kto gdzie usiądzie, konieczne będzie ustawienie winietek oddzielnie. Każda musi się znaleźć przy konkretnym miejscu.

Zrób z winietki miłą pamiątkę!

Pamiętaj jeszcze, że winietki nie muszą być tylko informacją o tym, kto gdzie ma siedzieć. Możesz z nich zrobić miłą pamiątkę dla gości. Wystarczy, że zadbasz o to, żeby na każdej znalazły się podziękowania za przybycie. Możesz też pomyśleć o dodaniu na każdej winietce spersonalizowanego powitania. Pewnie zajmie Ci to trochę czasu, ale goście z pewnością docenią ten gest, a wnietki z pewnością chętnie zabiorą ze sobą na pamiątkę Twojgo fantastycznego wesela.

Jak widzisz winietki to cisi bohaterowie weselnych stołów. Witają gości, wskazują im miejsce, stanowią element dekoracyjny, a nawet stają się miłą pamiątką. Dlatego dobrze jest poświęcić trochę czasu na przemyślenie jak będą wyglądać i gdzie je ustawić.