Zaproszenia ślubne boho

BOHO

Styl boho króluje w mediach, na ulicach, a także na salach weselnych.  Pary młode bardzo chętnie aranżują swój ślub i wesele właśnie w tym stylu. A co jest dla niego najbardziej charakterystyczne i jak wyglądają zaproszenia ślubne boho? Sięgnijmy nieco do historii, żeby poszukać odpowiedzi na te pytania!

Skąd się wziął styl boho?

Styl boho sięga korzeniami do XIX-wiecznej Francji. To właśnie tam, po rewolucji francuskiej, narodziła się bohema, czyli środowisko artystów, którzy inspirowani cyganerią, demonstrowali pogardę dla norm społecznych, konwenansów oraz wartości materialnych. Spędzali czas na tworzeniu i wspólnej zabawie. Sama nazwa wywodzi się od francuskiego “la boheme” oznaczającego dosłownie “Czech”. Określano w ten sposób cyganów, ponieważ uważano wówczas, że przybyli właśnie z Czech. Ostatecznie to ludzi ubierających się i żyjących po cygańsku zaczęto nazywać Bohemami.

Charakterystycznymi elementami stroju bohemów były więc typowe dla stroju cygańskiego długie, kolorowe spódnice, bufiaste bluzki odsłaniające ramiona, długie tuniki, duże, okrągłe kolczyki oraz wyraziste wzory i kolory. Ozdobne długie naszyjniki tworzono z piór, kamieni, drewna, koronek.

Styl boho przejęli hippisi, którzy również manifestowali odwrót od konsumpcyjnego stylu życia i wybierali “cygańskie” życie i styl ubierania się. Oni dodali do stylu boho wycierane jeansy czy ubrania z demobilu.

Dziś styl boho istnieje już raczej bez całej ideologicznej otoczki. Stał się ponadczasowym trendem w modzie, a wybór stylu boho to kwestia bardziej gustu niż poglądów.

Wesele i zaproszenia ślubne w stylu boho

A jak wygląda wesele w stylu boho? Przede wszystkim kojarzy się z naturą i czerpie z niej garściami. Typowe ozdoby to łapacze snów, pióra, koronki, drewno, wstążki, sznurki jutowe i oczywiście kwiaty. Takie też akcenty pojawiają się na zaproszeniach ślubnych boho. Osoby kochające ten styl chętnie organizują wesele  na łonie natury – w ogrodzie, lesie lub na plaży.

Zaproszenia ślubne boho także charakteryzuje lekkość i naturalność. Często ozdabiają je kwiaty malowane w technice akwareli. Dominują tu raczej jasne, pastelowe kolory, a całość jest łagodna, pozbawiona sztywnych ram i przepychu. W naszej kolekcji znajdziecie zaproszenia ślubne boho:  Inga, Amelia, Kamila, czy Melissa.