Zaproszenia ślubne rustykalne, czyli jakie?

zaproszenia ślubne rustykalne

Zaproszenia ślubne rustykalne – czyli właściwie jakie? W dobie ciągłego miejskiego pośpiechu, wielu z nas tęskni za spokojem jaki kojarzymy z życiem na wsi. Owszem, pracy tam nie brak, ale tempo życia jest zdecydowanie wolniejsze i bardziej zgodne z naturą. Być może właśnie z tej tęsknoty za wolniejszym tempem i bliskością natury tak wiele osób decyduje się zorganizować rustykalne wesele. A jeśli tak, to oczywiście należałoby tez zamówić rustykalne zaproszenia ślubne. Ale właściwie jakie to zaproszenia? Czym się charakteryzują?

Zaproszenia ślubne rustykalne

Styl rustykalny charakteryzują silne nawiązania do wsi oraz do natury. Mamy tu naturalne materiały takie, jak na przykład papier ekologiczny, drewno, sznurki lniane lub jutowe. Zaproszenia ślubne rustykalne mogą mieć na sobie motywy ludowe albo kwiaty – zwłaszcza kwiaty polne. Często znajdujemy na nich motyw wianka. W końcu co kojarzy się bardziej z wiejskim klimatem niż wianek upleciony z kwiatów rosnących na łące? Maki, chabry, stokrotki, trawy – wszystko to świetnie podkreśla styl rustykalny.

Prawdą jest też, że rustykalne zaproszenia ślubne mogą mieć dwa zupełnie różne oblicza. Jedno takie delikatne, bardziej odnoszące się do natury, drugie bardziej wyraziste nawiązujące bardziej do ludowych wzorów i kolorów. Te pierwsze będą miały raczej jasne kolory, naturalne dodatki. Drugie natomiast mogą mieć kolory dużo weselsze, bardziej wyraziste i kontrastowe. W końcu wieś jest bardzo różnorodna. Także Państwo Młodzi mogą mieć różny temperament i różny gust. Dlatego całe szczęście, że mamy do wyboru różne odsłony rustykalnego stylu!

Rustykalne wesele

Powiedzieliśmy już nieco o tym jak wyglądają rustykalne zaproszenia, a jak wygląda samo rustykalne wesele? Cóż, z pewnością takie wesele może być naprawdę piękne i klimatyczne. W tym stylu cechy charakterystyczne ozdób i dodatków to minimalizm, użycie naturalnych materiałów z przewagą drewna. Do tego dodajemy kwiaty, gałązki, liście, wiklinowe kosze. Oczywiście nie chodzi o to, żeby wykorzystać wszystkie te elementy, ale odpowiednio ze sobą skomponować niektóre z nich.

Typowymi elementami wystroju rustykalnych wesel są:

 • plastry drewna,
 • drewniane pieńki,
 • drewniany topper na tort,
 • kosze,
 • postarzane meble i ramki na zdjęcia,
 • świece i świeczniki,
 • lampiony i latarnie,
 • pnącza,
 • juta, naturalne sznurki, jutowe woreczki,
 • koronkowe serwetki,
 • ekopapier

Na takim weselu kącik z kiełbasami, smalcem i ogórkami kiszonymi będzie jak znalazł! Co do kolorystyki, zazwyczaj przeważają kolory natury z zielenią na czele. Dużo tu gałązek, pnączy, liści, kwiatów. Nie jesteśmy jednak za tym, żeby wciskać się tak wyznaczone ramy. Jeśli kochacie maki i chcecie, żeby one dominowały w ozdobach, to nadal będzie to styl rustykalny! 😉 Do tego dobierzcie odpowiednie zaproszenia ślubne rustykalne i gotowe!

Pewne jest, że styl rustykalny podbił miliony serc i stał się jednym z gorętszych trendów w branży ślubno-weselnej. I chyba trudno się dziwić. Kto z nas nie lubi czasem otoczyć się naturą i zwolnić tempa?